Wycieczka na lotnisko w Jasionce

W dniu 15 października pojechaliśmy na wycieczkę do Jasionki zwiedzić Nowy Terminal Pasażerski:

W budynku Terminala na parterze przy punkcie RELAY czekała na nas pani Aneta Taciuch - Zając, zapoznała nas z historią Portu, ze służbami pracującymi na terenie Portu, omówiła warunki podróżowania oraz krok po kroku ścieżki pasażera:

- odprawa biletowo – bagażowa
          - kontrola bezpieczeństwa
          - odprawa osób niepełnosprawnych
          - transport zwierzą
Następnie przeszliśmy na Taras Widokowy i obserwowaliśmy start i lądowanie samolotu.

Po wcześniejszym przejściu przez punkt kontroli bezpieczeństwa,  weszliśmy na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej. Panowie strażacy opowiedzieli nam o obowiązkach Strażaków i zaprezentowali sprzęt i pojazdy gaśnicze.