Wycieczka do skansenu w Kolbuszowej

12.06.2015r. pojechali艣my na wycieczk臋 do Skansenu w Kolbuszowej. Po dojechaniu na miejsce przywitali nas przewodnicy, z którymi poznawali艣my warunki 偶ycia ludzi na wsi w dawnych czasach. Dzieci w formie zabawy pozna艂y drewniane zabawki tj. koniki na biegunach, klepaki, terkotki, kurki, ko艂yski i taczki. Nast臋pnie zwiedza艂y stare chaty, ogl膮da艂y zabytkowe narz臋dzia i przedmioty codziennego u偶ytku. Dzieci mia艂y równie偶 mo偶liwo艣膰 zwiedzania ku藕ni, w której nie tylko kowale podkuwali konie, ale tak偶e wyrywali bol膮ce z臋by. W drodze powrotnej zatrzymali艣my si臋 w G艂ogowie Ma艂opolskim aby zobaczy膰 lwa na prywatnej posesji.

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."