Wycieczka do skansenu w Kolbuszowej

JeÅ›li chcecie poznać tajemnice mÄ…tewki, kijanki, muchoÅ‚apki, Å›lubanka i wielu innych niezwykÅ‚ych starych przedmiotów, koniecznie skorzystajcie z oferty skansenu w Kolbuszowej! DziÄ™ki niej nawet i przedszkolaki posiÄ…dÄ… niecodziennÄ… wiedzÄ™.

Podczas lekcji prowadzonej w chaÅ‚upie dzieci poznaÅ‚y wyposażenie dawnej izby. DowiedziaÅ‚y siÄ™, jaki byÅ‚ przodek m.in. kuchenki gazowej, szafy czy miksera. W formie zabaw nauczyÅ‚y siÄ™ nazw dawnych przedmiotów i ich zastosowanie.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Głogowie aby zobaczyć lwa na prywatnej posesji.