Lekcja filmowa w Kinie Zorza

6 maja dzieci wzięły udziaÅ‚ w lekcji filmowej:

W trakcie zajęć „odkrywaÅ‚y” trzy karty Tajemniczej KsiÄ™gi Przygód. Każda z nich przedstawiaÅ‚a inny Å›wiat. W  każdym z nich panowaÅ‚y inne zasady.  Co Å‚Ä…czy krainÄ™ Dzikiego Zachodu, Kowbojów i Indian z magicznym królestwem księżniczek, czarowników i smoków oraz ze Å›wiatem robotów i kosmitów? Jakie elementy sÄ… niezbÄ™dne, aby takie Å›wiaty powstaÅ‚y i byÅ‚y rozpoznawalne? O tym dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™ w trakcie tych zajęć - interaktywnych warsztatów.

Å»eby wyruszyć we wspólnÄ… wÄ™drówkÄ™ po Tajemniczej KsiÄ™dze Przygód specjalnie dla dzieci na scenie powstaÅ‚o studio filmowe.

DziÄ™ki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami dzieci poznaÅ‚y podstawy pracy na planie filmowym, najważniejsze sformuÅ‚owania i komendy, istotÄ™ wspóÅ‚dziaÅ‚ania w grupie. PoznaÅ‚y różne techniki i efekty filmowe np: animacje.

Na scenie obecne byÅ‚y zastawki sceniczne, rekwizyty, ekrany do trików technicznych typu: green screen, profesjonalne kamery do realizacji filmowej. Przebieg zajęć można byÅ‚o obserwować na żywo na dużym ekranie. Jak w kinie.