Zakładamy zielony kącik

KieÅ‚kujÄ…ce witaminy

OsÅ‚abiony przez zimÄ™ organizm doskonale mogÄ… wzmocnić kieÅ‚ki, które Å‚atwo samemu sobie wyhodować w domu czy w przedszkolu.

KieÅ‚kujÄ…ce nasiona to prawdziwa "bomba witaminowa". MajÄ… one kilkakrotnie wiÄ™cej witamin i mikroelementów niż samo ziarno albo dojrzaÅ‚e roÅ›liny. SÄ… bogatym  ÅºródÅ‚em witamin z grupy B, a także A, E, C, H, magnezu, potasu, żelaza, cynku, selenu, bÅ‚onnika a przede wszystkim biaÅ‚ka ( w 100 g kieÅ‚ków jest go wiÄ™cej niż w 100 g miÄ™sa!), w dodatku sÄ… niskokaloryczne, a wiÄ™c doskonaÅ‚e przy różnych odchudzajÄ…cych dietach. ChÄ™tnie zajadajÄ… siÄ™ nimi wegetarianie. W ostatnim czasie staÅ‚y siÄ™ popularne i w naszym kraju.

Oprócz kieÅ‚ków dzieci posadziÅ‚y w doniczce cebule i pietruszkÄ™, z których urosnÄ… zielone cebuszki i natka pietruszki.

Po kilku dniach już można przystÄ…pić do zbierania plonów. Smacznego !