Jesień w parku i w lesie

Realizując tematykę „Jesień w parku i w lesie” postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do parku przy ul. Dąbrowskiego. Na początku zapoznaliśmy się z regulaminem korzystania z parku, a następnie rozpoczęliśmy spacer połączony z rozpoznawaniem różnych drzew, w czym pomagał nam atlas drzew, w którym odszukiwaliśmy ilustracje i odczytywaliśmy nazwy.

W parku widzieliśmy: graby, dęby, kasztany i kasztanowce, lipy, akacje, platany, cisy, wierzby płaczące i inne. Po „lekcji przyrody” pobawiliśmy się na placu zabaw. Pogoda nam się udała, było bardzo miło i postanowiliśmy wrócić tu w maju, aby zobaczyć jak wyglądają te drzewa gdy kwitną, poczuć zapach akcji i jeszcze raz pobawić się na placu.

Jesień w parku jest piękna i bardzo kolorowa. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale z dużą wiedzą o drzewach.