Kolejna akcja Akademii Zdrowia

10 akcja Akademii Zdrowego Przedszkolaka "UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU"

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA to ogólnopolski cykl akcji prozdrowotnych, majÄ…cych charakter edukacyjny, które prowadzone sÄ… na terenie przedszkoli prywatnych i publicznych. Punktem wyjÅ›cia Akademii byÅ‚o zdrowe żywienie maÅ‚ych dzieci - byÅ‚a to odpowiedź na wciąż narastajÄ…cy problem otyÅ‚oÅ›ci, który dotyczy już najmÅ‚odszych. Obecnie dziaÅ‚ania koncentrujÄ… siÄ™ wokół zdrowego odżywiania, bezpieczeÅ„stwa i profilaktyki zdrowia wÅ›ród dzieci.

Zespół ekspertów opracowuje materiały edukacyjne i warsztaty, które angażują do wspólnej pracy pracowników przedszkoli, rodziców i dzieci. W ciągu roku odbywają się 4 akcje/warsztaty.