Ogólnopolska akcja "Dzieciaki mleczaki"

Program „Dzieciaki Mleczaki", będący inicjatywą Polskiej Izby Mleka, może pochwalić się już ponad 26 tysiącami dzieci, które przystąpiły do programu w ciągu niespełna roku jego trwania. Pośród tak licznej grupy przedszkolaków są również dzieci z naszego przedszkola.

Simplisy, inaczej zwane słodkimi kulkami, to popularny deser prosto z Indii. Wykonanie jest tak proste jak nazwa przeczytana z języka angielskiego, gdzie simple - znaczy prosty.

Do przygotowania porcji ok 20 sztuk simplisów potrzebujemy jedynie:

1 kostki masła, 1 opakowania mleka w proszku, 1 szklanki cukru pudru i 2 garści bakalii.

Suche składniki mieszamy, dodajemy miękkie (trochę rostopione) masło i zagniatamy na gładką masę przez ok. 5 minut. Formujemy małe kulki i deser gotowy!
Wspólne formowanie kuleczek jest równie przyjemne jak ich jedzenie i sprawia radość dzieciom.

W programie tym dzieci otrzymały kolorowanki, zostały zachęcone do picia mleka, zjadania mlecznych produktów i do zdrowego odżywiania się.

Konkurs kreatywny :      „Wesołe przebieranki – mleczne ubieranki"

Na zdjęciach - Wiktoria F. z najmłodszej grupy Krasnoludków jako owieczka - zaprasza wszystkie dzieci do picia mleka.

Patrycja D. i Daria D. (krówka i kózka) z najstarszej grupy Słoneczek zachęcają do picia mleka.